Úvodní stránka » Iridologie

Iridologie

UZAVŘENÁ LAGUNA VE TVARU LISTU

Iridologie je diagnostická metoda hodnotící zdravotní stav pacienta na základě vzhledu a znaků jeho duhovky. Dále se berou v úvahu také znaky na skléře a změny v uložení a tvaru zorničky. První písemné doklady svědčící o využívání duhovky na rozpoznání nemocí, pocházejí z doby před několika tisíci lety. Nejznámějšími dokumenty jsou dva papyry o délce okolo 50 metrů a šířce 1,5 m, které byly nalezeny v Gize. Jejich autorem je slavný lékař a kněz faraona Tutanchamona El Aks (1349 př.n.l.). Jemu se také připisují zásluhy o rozšíření této metody do Babylonu, Tibetu a Indočíny. V Evropě se o rozvoj iridologie zasloužil lékař Filip Meyens a o 200 let později budapešťský lékař Ignác von Peczel. V roce 1951 byla založena z iniciativy B. Jensena Mezinárodní iridologická společnost a od roku 1978 vychází v USA pravidelně časopis Mezinárodní iridolog.

Na duhovce oka, díky jejímu spojení s celým tělem nervovým a krevním systémem, je vidět všechny poruchy, ke kterým z různých důvodů dochází. Znamená to, že všechny deformace v uložení vláken v duhovce, projevující se v různých podobách jako skvrny, kosočtverce, body atd., a zároveň nepřirozené znaky podle daného zabarvení duhovky mají svůj diagnostický význam. Pozorováním duhovky může zkušený iridolog důkladně zhodnotit zdravotní stav a číst informace, které se týkají hrozících chorobných změn v organismu. Tato metoda také umožňuje stanovit predispozice k určitým onemocněním dříve než se projeví. V dnešní době nám umožňuje digitální technologie kvalitní vyšetření duhovky, ale také možnost archivovat a porovnávat nálezy. Iridologie je metoda, která nám pomáhá hledat skutečné příčiny onemocnění.


Ve spojení s klasickou čínskou diagnostikou získává terapeut neuvěřitelně přesnou a prakticky upotřebitelnou metodiku diagnostiky. Tento systém je unikátní a vyučujeme jej v naší škole jako jediní v Evropě.

STRUKTURA A HUSTOTA OČNÍCH VLÁKEN - 1. STUPEŇ
STRUKTURA A HUSTOTA OČNÍCH VLÁKEN - 1. STUPEŇ Velice kvalitní oční duhovka, oční vlákna jsou velice hustá a bez lagun. Nevyskytuje se zde žádná jiná barva, než základní. Takováto duhovka se vyskytuje jen zřídka.
STRUKTURA A HUSTOTA OČNÍCH VLÁKEN - 2. STUPEŇ
STRUKTURA A HUSTOTA OČNÍCH VLÁKEN - 2. STUPEŇ Vlákna začínají vykazovat  uvolněnější stavbu. Není zde příliš mnoho výrazných znaků.
STRUKTURA A HUSTOTA OČNÍCH VLÁKEN - 3. STUPEŇ
STRUKTURA A HUSTOTA OČNÍCH VLÁKEN - 3. STUPEŇ Začínají se objevovat různé barvy, lagunky, deformace. Oční vlákna jsou stále relativně hustá.
STRUKTURA A HUSTOTA OČNÍCH VLÁKEN - 4. STUPEŇ
STRUKTURA A HUSTOTA OČNÍCH VLÁKEN - 4. STUPEŇ Vyskytují se volně uskupená vlákna, výrazné pigmenty, laguny, mraky, deformace. Vypovídá o metabolických problémech - problémech s ledviny a játry.
STRUKTURA A HUSTOTA OČNÍCH VLÁKEN - 5. STUPEŇ
STRUKTURA A HUSTOTA OČNÍCH VLÁKEN - 5. STUPEŇ Hranice okružní zóny se zde dá těľko identifikovat. Mezi očními vlákny jsou velké mezery, spíše působí jako pavučina. Má mnoho výrazných znaků, celkový vzhled je temný. Tento typ vyžaduje celoživotní péči.
STRESOVÉ KRUHY
STRESOVÉ KRUHY Jsou kanály podél obvodu duhovky v ciliární zóně. Vytvářejí se křečí duhovkových vláken díky nervovému napětí. Vyskytují se 1-4 prstence podle stupně nervového napětí. Přerušení kruhu může poukazovat na zasažené orgány.
STRESOVÉ KRUHY
STRESOVÉ KRUHY Jsou kanály podél obvodu duhovky v ciliární zóně. Vytvářejí se křečí duhovkových vláken díky nervovému napětí. Vyskytují se 1-4 prstence podle stupně nervového napětí. Přerušení kruhu může poukazovat na zasažené orgány.
RADIA SOLARIS

RADIA SOLARIS Kanály, které vybíhají z okružní zóny do zóny ciliární. Určují závažnou toxicitu trávicí soustavy, která začíná ovlivňovat orgány, do kterých kanály směřují.
UZAVŘENÁ LAGUNA VE TVARU LISTU
UZAVŘENÁ LAGUNA VE TVARU LISTU Svědčí pro hormonální potíže a nerovnováhu mezi endokrinními žlázami
TOČITÁ CÉVA
TOČITÁ CÉVA Může svědčit pro žilní nedostatečnost, křečové žíly, hemoroidy, sklon k modřinám.
PORCELÁNOVÁ CÉVA
PORCELÁNOVÁ CÉVA Jde o tlustou, světlou a vystouplou cévu. Vypovídá o tendenci ke koronární trombóze, kornatění cév v podobě arterioskleózy a o stagnaci horka v cévách.
VIDLICOVÝ ZNAK TRAUMATU
VIDLICOVÝ ZNAK TRAUMATU  Jedná se o cévu, která směřuje k určitému sektoru duhovky a vidlicovitě se rozšiřuje. Poukazuje na poranění nebo otřes, který nastal v té části, kam směřuje.
HNĚDÁ BARVA K OČNÍM BĚLMU
HNĚDÁ BARVA K OČNÍM BĚLMU Jde o ložiska melaninu. Svědčí pro jaterní potíže.
LYMFATICKÉ MRAKY 
LYMFATICKÉ MRAKY Mají tvar mraků nebo věnce v blízkosti sektoru lymfatické soustavy. Ukazují na nedostatečnou funkci lymfatického systému.
LYMFATICKÉ MRAKY

LYMFATICKÉ MRAKY

Mají tvar mraků nebo věnce v blízkosti sektoru lymfatické soustavy. Ukazují na nedostatečnou funkci lymfatického systému.

 


Novinky

8. 1. 2019
kurzy

archív

Kontakt

Občanské sdružení na podporu přírodní medicíny, o.s.
Společná 2213/6
182 00 Praha 8
+420 602 659 197 - Jiří Řešátko

Oblíbené odkazy